Grafit naturalny
Grafit amorficzny jest najbardziej powszechną formą grafitu. Jest on niestety mocno zanieczyszczony, zaś jego struktura jest formą przejściową pomiędzy węglem amorficznym a grafitem krystalicznym. Tych wad pozbawiony jest grafit płatkowy, który posiada wysoko uporządkowaną strukturę krystaliczną i charakterystyczny metaliczny połysk. Grafit płatkowy często jest nazywany grafitem srebrzystym lub krystalicznym. Charakter budowy przestrzennej grafitu płatkowego powoduje łatwość zrywania wiązań pomiędzy płaszczyznami i tworzenie struktury łuskowatej. Konsekwencją tej struktury jest wysoka anizotropia właściwości grafitu. Wytrzymałość i przewodność w kierunku równoległym do osi krystalitów przewyższa wielokrotnie wartości w kierunku prostopadłym. Grafit płatkowy charakteryzuje się doskonałymi właściwościami smarnymi, ponadto cechuje się wysoką odpornością termiczną i chemiczną oraz dobrą przewodnością cieplną i elektryczną.
Grafit EG 290 i EG 096
Modyfikowany, ekspandujący grafit płatkowy. Ze względu na możliwość ekspansji w podwyższonych temperaturach, materiał ten stosowany jest jako czynnik zmniejszający palność (antypiren) w tworzywach lub powłokach odpornych na ogień.
Grafit EG 399
Grafit ekspandujący o wysokiej czystości oraz o potencjalnej ekspansji na poziomie 300 ml/g i więcej. Ten rodzaj grafitu jest przeznaczony do produkcji elastycznych materiałów uszczelniających i wysokosprawnych uszczelek dla energetyki.
Grafit FG 192 i FG 597
Grafity wielkopłatkowe o wyraźnej strukturze łuskowej i charakterystycznym metalicznym połysku. Stosowane są jako komponenty materiałów uszczelniających, wyrobów ogniotrwałych oraz w technice odlewniczej.
Grafit MG 192 i MG 394
Grafity drobno-płatkowe o średniej czystości przeznaczone są dla odlewnictwa, produkcji hutniczej oraz jako dodatek modyfikujący do tworzyw sztucznych. Są one efektywnym dodatkiem powłok antystatycznych, powodują wzrost przewodności elektrycznej i spełniają rolę pasywatora ładunków elektrycznych.
Grafit MG 1596 i MG 3096
Mikroproszki na bazie grafitu płatkowego o wysokiej czystości przeznaczone są przede wszystkim jako komponenty smarów grafitowych. Z powodzeniem są również wykorzystywane jako dodatki modyfikujące do tworzyw sztucznych, farb i roztworów koloidalnych
Grafit W 8045 i W 8150
Grafit amorficzny w postaci pudru, przeznaczony do sporządzania posypek i pokryć oddzielających przy produkcji odlewniczej i hutniczej. Może być stosowany zarówno w postaci proszku jak i w formie zawiesiny na bazie wody. Jest to doskonały wysokotemperaturowy smar oraz oddzielacz modeli i form odlewniczych.
Dyspersja mikrografitowa MG-4D
Grafitowa dyspersja koloidalna w formie półpłynnej zawiesiny z dodatkiem substancji stabilizujących. Jest to specjalny preparat do natryskiwania pokryć ochronnych w odlewnictwie metali oraz do smarowania matryc kuźniczych.